Блокпост Милосердя: відбувся концерт на користь бійця АТО

Марина Курапцева, 27.04.2016 21:24 222

2016 рік оголошений роком Милосердя. Громадська ініціатива «Недільний обід у шпиталі» з минулої зими підтримує бійців АТО, що знаходяться після поранень та контузій на лікуванні в Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь». В минулу неділю відбувся перший концерт, під час якого учасники громадського руху звітували про досягнуте за цей період.

Рік Милосердя — рік добрих справ

Варто зазначити, що основною метою проведення концерту «Блокпост Милосердя. Давати легше, ніж просити» був збір коштів на користь важкопораненого бійця Володимира Ковальського, який перебуває у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь», у клініці ушкоджень, травматологічному відділенні. За доволі сухими словами ховається біда молодої родини — і горе всієї нашої України.

Нагадаємо: Володимир Ковальський 27 січня 2015 року пішов добровільно у військкомат. Навчався на курсах замполітів, потім отримав направлення у 14-ту механізовану бригаду, де був заступником командира роти по роботі з особовим штатом. З травня 2015 р. призначили у розвідку, а 14 березня 2016-го під час виконання завдання підірвався на міні. Герою ампутували обидві ноги.

Зараз дружина Володі чекає на дитинку, яка вже за кілька місяців повинна з’явитися на світ. Катерина намагається кожного дня приїжджати у шпиталь до чоловіка. Докладніше про Володимира Ковальського можна прочитати тут.

«Наші перші кроки — це створення громадської ініціативи „Недільний обід у шпиталі“ задля підтримки бійців, які постраждали у зоні проведення АТО, і знаходяться на лікування у військовому госпіталі. Відвідини перетворилися в окремий рух», — розповіла кореспонденту DonPress одна з учасників ініціативної групи Ксенія Палій.

«Смачні обіди, людська підтримка переросли у рух, що надає можливість допомогти конкретним людям. „Блокпост Милосердя“ розширив свої кордони — концерт спочатку відбувся там, де ми саме й розпочинали свою ходу добра — у бібліотеці ім. М. Реріха (директор Іванна Щербина), та отримав продовження у бібліотеці на Кавказькій, де відбувся благодійний концерт-аукціон „Давати легше, ніж просити“. Ведучою вечора була чудова письменниця, одна з натхненниць руху Марія Морозенко», — додала Ксенія.

Продаж книг — задля допомоги бійцю АТО

Слід підкреслити, що благодійний аукціон, який дав можливість зібрати кошти для українського захисника, відбувся завдяки меценатам: видавництву «Фонтан казок», «Знання», «Кальварія», також були надані дитячі журнали «Пізнайко».

Таким чином, за дві години концерту волонтери змогли зібрати 2500 грн. Кошти, виручені від продажу книжок, що надали спонсори, як вже було зазначено, підуть на лікування та реабілітацію Ковальського Володимира.

«Приєдналася та підтримала наш концерт творча актив-група, яка була з нами протягом усього часу: Тетяна Яровицина — поетеса; автор-виконавець, письменник, волонтер — В’ячеслав Купрієнко; журналістка і поетеса Марина Курапцева», — розповіла Ксенія Палій.

«Можна з упевненістю стверджувати: благодійність дійсно є найбільшим виявом гуманності, бо саме завдяки цій людській здатності — безкорисливо прийти на допомогу іншим — у цьому світі не зникає добро. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася вищою чеснотою, а ті, хто здатні на неї, заслуговують на щиру шану. Дякуємо всім, хто приєднався до „блокпосту Милосердя“!» — сказала Ксенія Палій.

Запорука успіху — оптимізм

«Кожна справа, кожен проект має свій цикл, своє життя… Наша волонтерська ініціатива також — від початку року Милосердя пройшов деякий час, настала пора проаналізувати, зробити певні проміжні підсумки-висновки, щоби знати як рухатися далі», — розповідає директор бібліотеки ім. Реріха, одна з перших ініціаторів волонтерського руху «Недільний обід у шпиталі» Іванна Щербина.

«Символічно, що час цей — це проміжок від Різдва до Великодня. Тому в неділю, 24 квітня на 10:00, як завжди, ми пішли туди, звідки починали — «Блокпост Милосердя № 1» (бібліотека імені Реріха), зготували обід хлопцям, а після відвідин шпиталю попрямували до бібліотеки на Кавказькій — на благодійний концерт «Блокпост Милосердя. Давати легше, ніж просити», — зазначила Іванна.

«Як завжди, запорука того, що все у нас вийде — гарний настрій та оптимізм», — додала Іванна.

Дійсно, сонячний настрій волонтерів не раз вже допомагали українськім бійцям, що перебувають у шпиталі на лікування, перебороти смуток та тугу. Багато з тих бійців, яких починали відвідувати учасники громадської ініціативи, вже давно виписали. Дехто з них знаходиться вдома за станом здоров’я, а багатьох з них знову покликала на захист Вітчизні війна на Сході України.

За період існування громадської ініціативи українські воїни та волонтери стали між собою майже рідними. Телефонні розмови, дзвінки, обговорення новин зі Сходу, — бо ж кожному з бійців болить те, що їхні бойові побратими залишилися на фронті…

«Цих недільних зустрічей з нетерпінням чекають і дуже потребують як воїни, так і ми. Деколи я думаю над тих, кому це більше потрібно, і хто з нас отримує від цих відвідин більше тепла та добра, — розповідає письменниця Марія Морозенко, одна з тих людей, завдяки кому було створено ініціативу „Недільний обід у шпиталі“. — Блокпост Милосердя об'єднав нас усіх, згуртував, і допоміг нагадати собі про найголовніші цінності в людському житті».

Волонтери щиро дякують всім, хто приходить на «Блокпост Милосердя» у «Недільний обід у шпиталі». Основне гасло учасників громадського руху — «Разом ми сила, що творить Добро!» — залишається незмінним.

Редакция сайта не влияет на содержание блогов и не несет ответственности за мысли и взгляды, которые авторы выражают на страницах «ДонПресс»