name
Володимир Патола
17.10.2016
379

Бій без агресії: характер, дух і воля до перемоги

Вчора у Київській обласній школі вищої спортивної майстерності (м. Бровари) завершився Чемпіонат України з бойових єдиноборств «Комбат самозахист ІСО». Спортивні бої проходили на татамі, професійному боксерському рингу та у восьмикутному рингу октагон.

Про це повідомляє кореспондент DonPress.

«У цьому спортивному святі взяли участь більше двохсот спортсменів з 25 клубів. Проведено 114 спортивних поєдинків. Стає доброю традицією відкриття та проведення Чемпіонату України до Свята Покрови Богородиці, Дня захисника України. Сьогодні Асоціація „Комбат самозахист ІСО“ зосереджується на підготовці молодих спортсменів, а також дітей. Серед тренерів, суддів, наших бійців з досвідом дуже багато учасників АТО, офіцерів Збройних Сил та спецслужб. Виховання молодого покоління, людей, які стануть у стрій поряд з нами на захист України, зараз дуже важливе. Підписаний договір про взаємодію з Управлінням державної охорони», — розповідає Президент Всеукраїнської асоціації «Комбат самозахист ІСО» генерал-майор Микола Зенцев.

«В залі серед глядачів можна зустріти представників ЗСУ, УДО, МВС, ДПСУ. Співпраця допомагає і нам як спортивній асоціації, і цим силовим структурам проводити спільні інструкторсько-методичні заняття з рукопашного бою, прикладних видів єдиноборств, де необхідні навички індивідуального та групового контакту. У лютому ми проводимо традиційний щорічний Турнір „Пам'ять“, присвячений воїнам, загиблим за Україну, за нашу незалежність. Елемент патріотичного виховання серед молодих спортсменів найвищий. Хочу побажати їм залишатися такими надалі, тому що попереду не тільки спортивні бої, але і перемоги нашої України на всіх фронтах, перемога у найважливішому бою — за нашу незалежність та державність. Щоби захистити їх — доведеться попрацювати. Хлопцям, які зараз на передовій, від учасників змагань передаю найщиріші вітання. Наші наймолодші спортмени тренуються, виходять на татамі та на ринг з думкою про вас, з думкою про Україну, про нашу майбутню перемогу», — додав Зенцев.

В свою чергу, головний тренер Асоціації, заслужений тренер України, Суддя національної категорії Олександр Сліпченко зазначив, що «Сombat self-defense International Combat Organization, яку Асоціація представляє в Україні, активно розивається у світі».

«Центр світової організації знаходиться у Великій Британії. Активну участь у ній беруть Україна, Франція, Німеччина, Італія та інші країни. 18 країн є активними членами International Combat Organization, приймають у себе чемпіонати Європи і Світу. Чемпіонат Європи у 2016 році проводився в Римі. Україна представила свою збірну команду, яка налічувала 38 спортсменів різних вікових категорій. Найменшим учасникам було 11 років.

20 представників Всеукраїнської асоціації «Комбат самозахист ІСО» стали чемпіонами Європи, 24 українські бійці - вибороли срібні медалі, троє - зайняли треті місця. Збірна команда України привезла європейську першість. Українська асоціація як осередок світової організації «Комбат самозахист» існує тільки один рік, і такий результат — серйозна заявка на гідне українське представництво у світовому рейтингу єдиноборств за класифікацією ІСО. Незважаючи на те, що наша Асоціація досить молода, це уже дванадцятий турнір, який ми організовуємо», — запевняє він.

«Мені дуже подобається, що у цьому залі багато молоді. У вихідні молодь часто не має чим займатися, тому я всім раджу приводити своїх дітей і особливо онуків, (на них знаходиться більше часу) до спортивних клубів і пишатися, коли вони перемагають. Це тільки на користь здоров’ю. Гляньте на спортсменів, особливо — на дітей: у них стільки енергії, сили з’являється, вони так радіють один одному. Тут немає жодного сумного обличчя — усі щасливі. Спорт — це здоров’я. За сьогоднішній день важких травм не було. Мав місце незначний забій. Тренери не відходять від своїх підопічних і техніка безпеки на найвищому рівні, тому в мене роботи небагато», — ділиться враженнями медсестра Віра Марченко, яка забезпечує медичну допомогу на випадок травм під час поєдинків.

Залишається побажати Асоціації швидше пройти формальні процедури реєстрації в Міністерстві молоді та спорту щоби спортсмени могли отримувати за результатами змагань розряди та спортивні звання, адже їхня підготовка перевірена підтверджена перемогами світового рівня, цього заслуговує.

Хлопці і дівчата серйозно працювали перед Чемпіонатом, зуміли на високому рівні показати свою майстерність, не завдаючи серйозної шкоди здоров’ю суперників. Це досить промовисто свідчить і про роботу тренерів. Чемпіонат був відбірковим і мав на меті формування збірної команди України для участі в Чемпіонаті Європи в Амстердамі та Чемпіонаті Світу на Кіпрі у 2017 році. Тепер цілеспрямовано готуватиметься збірна, щоби гідно захистити честь України на міжнародній спортивній арені.